Ҡазанда үткән WorldSkills

Башҡортостан студенты Илмир Сәйетбатталов «Ворлдскилс» чемпионатында миҙалға лайыҡ булды.

Илмир- Сибай күп профилле һөнәри колледж студенты. Ҡазанда үткән «Ворлдскилс» 45-се донъя чемпионатында «Юғары оҫталыҡ өсөн» миҙалына лайыҡ.

Ярыш һөҙөмтәләре буйынса яҡташыбыҙ 710 мәрәй йыйған. «Ташты архитектур эшкәртеү» номинацияһында Илмир Франция, Австрия һәм Ҡытай вәкилдәренән ҡала 4-се урын яулаған.
Рәсәй йыйылма командаһы иҫәбендә бөтәһе 22 награда, шул иҫәптән 14 алтын, 4-әр көмөш һәм бронза миҙалдар, шулай уҡ, һөнәри оҫталыҡ өсөн 25 медальон тупланған.

Студент из Башкирии на WorldSkills Kazan 2019 удостоен медали «За высшее мастерство».

Ильмир Саитбатталов – студент Сибайского многопрофильного профессионального колледжа. Нна 45-м мировом чемпионате WorldSkills Kazan 2019 он удостоился медали «За высшее мастерство».

Его результат составил 710 очков. В компетенции «Архитектурная обработка камня» Ильмир по очкам занял четвертое место, уступив соперникам из Франции (735), Австрии (736) и Китая (743).

На чемпионате национальная сборная России завоевала 22 медали. В копилке российской команды 14 золотых, четыре серебряные, четыре бронзовые медали и 25 медальонов за профессионализм. В общем медальном зачете наша сборная заняла второе место. На первом месте — сборная Китая, на третьем — сборная Южной Кореи.